Які пенсіонери платитимуть зі своїх пенсій податок

Оподаткування пенсії буде здійснюватися лише за умови, що вона перевищує три мінімальні зарплати, що зараз це становить 3654 грн.

Про це у своєму блозі на сторінці Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько і додала, що в Україні лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більше зазначеної суми; а середня пенсія в Україні становить 1523 грн.

"Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг для оподаткування пенсій з 10 тис грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривні). Оподатковуватися буде не вся пенсія, а лише сума, яка перевищує 3654 грн. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн не оподатковується, а решта суми 346 грн оподатковується ставкою 15%", –написала Яресько.

"Крім того, важливо зазначити, що середня оподатковувана заробітна плата в Україні становить 3534 грн, середня оподатковувана заробітна плата в секторі охорони здоров'я є 2455 грн, у сфері освіти – 2710 грн", – додає міністр.

За словами міністра фінансів, під нововведення потрапляють в основному спеціальні пенсії колишніх парламентаріїв, міністрів, суддів та інших осіб.

"Приблизно 97% українських пенсіонерів не буде оподатковуватися відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду – підтримка найбільш незахищені верстви населення", – наголосила Яресько.

1 коментар:

  1. Пенсія "чорнобильця" складається з державної пенсії+пенсії за шкоду здоровью+ надбавок та підвищень передбачених ЗУ "Про статус ветеранів війни...",особливі заслуги (ордени та медалі), тощо. Якщо будуть утримувати з суми більшої 3654, то мене фактично позбавлять або розміру пенсії за шкоду здоровью (яка являється відшкодуванням шкоди), або надбавок чи підвищень. Знову до суду ? ...Мені цікаво подивитись (НЕ ДОЖИВУ !), як через 30 років ці уроди позбавлять пенсій та пільг учасників АТО. Думаю, новий майдан буде раніше

    ВідповістиВидалити