4 березня може стати датою закриття Чорнобильської АЕС

Депутати Верховної Ради передумали розвивати зону відчуження. Поставити крапку на експлуатації ЧАЕС чиновники готуються весною поточного року. Наразі ж вони ухвалили постанову «Про проведення парламентських слухань на тему «Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт «Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження». Новину повідомляє «Преса України».

Сьогодні, 15 січня, 250 із 339 народних депутатів проголосували за ініціативу закриття ЧАЕС. Згідно прийнятої постанови,  4 березня цього року в залі пленарних засідань Верховної Ради пройдуть відповідні парламентські слухання.

Нагадаємо, 2 квітня 2014 року на Чорнобильській атомній електростанції успішно завершені роботи з переміщення Східної частини Арки нового безпечного конфайнменту із зони складання в зону очікування. Переміщення унікальне тим, що такі масивні та об’ємні конструкції ніде у світі не рухали. Нова Арка над четвертим енергоблоком ЧАЕС включає комплекс технологічного обладнання для вилучення матеріалів, які містять ядерне паливо. Разом з цим, конструкція містить системи, які призначені для перетворення енергоблоку на екологічно безпечну систему та забезпечення безпеки персоналу, населення і навколишнього середовища.

Немає коментарів:

Дописати коментар