Пенсії у новому році будуть визначатись на 10% меншими

Як наголосила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, пенсії за заявами про їх призначення  або перерахунок, у відповідності з новими Законами, у разі звернення з 1 січня 2015 року будуть обчислюватись у розмірі 60% від заробітної плати, а не 70%, як було раніше.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України"  в Закони України "Про державну службу" (стаття 37), "Про прокуратуру" (стаття 50-1), "Про статус народного депутата України" (стаття 20), "Про судоустрій і статус суддів" (стаття 138) внесено зміни щодо визначення відсотку призначеної пенсії, а саме змінено з 70% на 60%.

Одночасно внесено зміни до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" (стаття 24). З 01 січня 2015 року пенсія за віком науковим (науково-педагогічним) працівникам, обчислюється в розмірі 60 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.

Пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також унаслідок каліцтва чи захворювання науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається в таких розмірах:

- інвалідам I групи - 60 % заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника;

- інвалідам II групи - 50 % заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника;

- інвалідам III групи - 40 % заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.

Пенсія в разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника (годувальника), які були на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), у розмірі:

- 60 % пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника - на трьох і більше непрацездатних членів сім'ї;

- 50 % - на двох непрацездатних членів сім'ї;

- 40 % - на одного непрацездатного члена сім'ї.

Як зазначає посадовець, з 1 січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії відповідно до статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему», статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»  (за станом здоров’я) та статті 49 Закону України «Про зайнятість населення» (у зв’язку із скороченням). Виплата раніше призначених пенсій продовжується. Достроково призначені пенсії до набрання чинності Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", працюючим пенсіонерам не виплачуються.

У Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" вилучено статтю 39.  Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.

Також внесено зміни щодо порядку визначення розміру щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника, мінімального розміру пенсії, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Розміри зазначених виплати визначаються у порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України, підкреслила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, –  повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Немає коментарів:

Дописати коментар