Про подальші заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців

04 вересня 2014 року
№ 400

Президенту України
Порошенку П.О.

Про подальші заходи щодо поліпшення
пенсійного забезпечення чорнобильців

Високоповажний Петре Олексійовичу !

24 липня 2014 року позачергова XV виборна конференція  Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» прийняла «Основні завдання Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Серед першочергових визначено, зокрема, завдання «узгоджено з іншими громадськими чорнобильськими організаціями добиватися здійснення подальших кроків щодо поетапного відновлення у повному обсязі статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, що діяла до 2008 року».

Оскільки зазначене питання викликає найбільше напруження у чорнобильському середовищі, за ініціативою ВГОІ «Союз Чорнобиль України» і інших чорнобильських організацій проведено низку робочих зустрічей з керівництвом Мінсоцполітики, Пенсійного фонду та Кабінету Міністрів України. Протягом 2013 року відбулося чотири таких зустрічі, протягом поточного року – 8, зокрема, на рівні Першого віце-прем’єр-міністра В. Яреми. На цих зустрічах досягнута домовленість щодо чергового етапу поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів з числа ліквідаторів, евакуйованих із зони відчуження у 1986 році та переселенців із зони безумовного відселення, дітей-інвалідів та вдів ліквідаторів шляхом внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України, розроблений Мінсоцполітики України у співпраці з громадськими чорнобильськими організаціями, у тому числі ВГОІ «Союз Чорнобиль України», був поданий на розгляд Уряду ще на початку червня 2014 року. Нажаль, до цього часу реакція Кабінету Міністрів України з цього питання залишається невідомою, що спонукає громадські чорнобильські організації до акцій протесту і радикалізує їхні вимоги до влади.

Зважаючи на викладене, Центральна Рада ВГОІ «Союз Чорнобиль України» просить Вас дати доручення керівництву Кабінету Міністрів України щодо проведення невідкладної зустрічі Прем’єр-міністра України з керівниками ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та інших громадських чорнобильських організацій для прийняття узгодженого рішення про поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців.

За дорученням Центральної Ради
Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                                       В. Березін

2 коментарі:

  1. віктор познік10 вер. 2014 р., 17:52:00

    Що означає...з іншими чорнобильськими організаціями....? це ж цинічна брехня.там не було ні...інших.ні теперішніх підлабузників.самі зібрались.юсамі намалювали з кайдашами та лизунами.самі себе обрали...самі себе хвалять.........гнати в шию-головне саму організацію зберегти.

    ВідповістиВидалити
  2. Ця постанова № 1210 Не про підвищення рівня соціального захісту громадян а наоборот про уніжения і ніщенскі пенсіі громадян.

    ВідповістиВидалити