Переливання з пустого в порожнє

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (Мінсоцполітики)

Всеукраїнська громадська організація інвалідів „Союз Чорнобиль України"
вул. Коцюбинського, З, м. Київ, 04053

вх №340 11,08,2014

Міністерством соціальної політики України на виконання доручення Кабінету Міністрів України до листа Адміністрації Президента України від 26.06.2014 № 41-01/1879 розглянуто звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» щодо пенсійного забезпечення . осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та в межах компетенції доповідаємо.

Пенсійне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі -Закон).

Згідно із статтею 49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю.

Державні пенсії особам, віднесеним до категорії 1, зокрема, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

З метою налагодження суспільного порозуміння Міністерство постійно проводить робочі наради та зустрічі з громадськими організаціями, щоб спільно вирішити питання посилення соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Під головуванням Міністра Л. Денісової відбулися робочі наради з представниками громадських чорнобильських організацій 2 та 10 квітня 2014 року.

Засідання робочих груп стосовно опрацювання питань підвищення рівня пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, евакуйованих із зони відчуження, та осіб, відселених із зони безумовного (обов'язкового) відселення, відбулися 14, 16 квітня та 14 травня.

22 травня 2014 року відбулась нарада за участю Першого віце-прем'єр-міністра України Яреми В.Г. з представниками громадських чорнобильських організацій.

Відповідно до протоколу наради, в Мінсоцполітики 29 травня відбулося засідання, на якому було створено міжвідомчу робочу групу.

До складу робочої групи включено представників Мінфіну, МОЗ, Мін'юсту, Пенсійного фонду України та громадських—організацій-- осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з метою опрацювання проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та внесення узгоджених пропозиції на розгляд Уряду щодо поетапного підвищення рівня пенсійного забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За результатами засідання наради вирішено утворити робочу групу, до складу якої включити представників Мінфіну, МОЗ, Мін'юсту, Пенсійного фонду України та громадських організацій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з метою опрацювання проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та внести узгоджені пропозиції на розгляд Уряду щодо поетапного підвищення рівня пенсійного забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За результатами роботи робочої групи Мінсоцполітики України подано на розгляд Кабінету Міністрів України опрацьований спільно з заінтересованими центральними органами виконавчої влади проект постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» буде розглянуто на черговому засіданні Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України.

Також слід зауважити, що Міністерством ведеться постійна робота щодо обговорення комплексу проблем із метою розроблення і внесення узгоджених, соціально виважених законодавчих ініціатив щодо врегулювання питань пенсійного забезпечення та соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Заступник Міністра                                                         В. Ярошенко

ДЖЕРЕЛО

Немає коментарів:

Дописати коментар