У чорнобильців запитань чимало

21 серпня 2014 року відбулось засідання Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, в якому взяла участь начальник відділу управління по роботі з інвалідами Тамара Охріменко. Розглядались питання щодо заходів про виконання рішень позачергової XV виборної конференції, яка відбулась 24 липня ц.р. та про організаційну роботу щодо внесення змін до Статуту організації та інші організаційні питання. Також обговорювалися основні завдання організації щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, насамперед, інвалідів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, евакуйованих, потерпілих та дітей.

Члени Ради поставили цілу низку конкретних запитань присутньому на засіданні представнику Міністерства соціальної політики Володимиру Звіздовському, які стосувалися оздоровлення, підвищення пенсій та соціальних допомог постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

Президент ВГОІ “Союз Чорнобиль України” Володимир Березін наголосив на тому, що організація вже неодноразово зверталась до Мінсоцполітики з конкретними пропозиціями щодо внесення змін до законодавства, але реакції вищезазначеного відомства на сьогодні не видно.

Також Рада вирішила створити робочу групу для внесення змін до Статуту організації і представник Служби Тамара Охріменко надала конкретні пропозиції щодо алгоритму опрацювання цього важливого питання.

Підсумовуючи результати засідання, Рада вирішила продовжити активну роботу щодо співпраці з органами державної влади. Треба спільно розробити заходи щодо відзначення 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС, посилити співпрацю з громадськими організаціями ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів тощо. А ще, домагатись здійснення поетапного відновлення у повному обсязі виконання статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції, що діяла до 2008 року. В ній йдеться про виконання судових рішень щодо виплати пенсій і компенсацій ліквідаторам аварії на ЧАЕС, недопущення при цьому дискримінації чорнобильців різних категорій.

1 коментар:

  1. Фамилия Уяздовский с не Звиздовский Бараны.

    ВідповістиВидалити