До уваги членів ВГОІ "Союз Чорнобиль України", усіх чорнобильців

До уваги членів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», усіх чорнобильців

21 серпня 2014 року на засіданні Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» головою Чернігівської обласної організації А. Лігуном було представлено лист наступного змісту:

«До членів Центральної Ради
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»

Шановні члени Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України»,які приймають участь в засіданні Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» 21 серпня 2014 року.

Від імені членів Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України», які ігнорують участь в  засіданні Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» 21 серпня 2014 року та у всіх подальших обраннях Президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» згідно чинного законодавства, виконуючи положення Статуту «Союзу», зокрема п. 7.1.3, пропонуємо вам:

   1. Об’єднати зусилля у невідкладному (до 01 вересня 2014 року) відновленні діалогу з Кабінетом Міністрів України, щодо виконання норм статей 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
   2. Об’єднати зусилля у вирішенні питання щодо передбачення в Державному бюджеті України на 2015 рік необхідних коштів на виконання цих норм у повному обсязі з 01 січня 2015 року.
   3. Враховуючи, що значна частина (статутна більшість) обласних організацій (осередків) ВГОІ «Союз Чорнобиль України» вважає, що обрання Президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» відбулося з грубим порушенням норм Статуту організації, вимагаємо від Центральної Ради ВГОІ «СЧУ»: скасувати рішення позачергової конференції ВГОІ «СЧУ» від 24 липня 2014 року щодо обрання Президента ВГОІ «СЧУ» як такої, що не мала легітимності; створити оргкомітет по підготовці та проведенню позачергової конференції ВГОІ «СЧУ» та визначити дату проведення та порядок денний конференції, доручити контрольно-ревізійній комісії до конференції провести ревізію фінансової діяльності ВГОІ «СЧУ».

У разі невиконання першочергових вимог постраждалих внаслідок Чорнробильської катастрофи, будемо змушені ініціювати питання стосовно саморозпуску ВГОІ «Союз Чорнобиль України», як організації яка перестала опікуватись соціальним захистом чорнобильців України та об’єднувати свої зусилля з іншими чорнобильськими організаціями.


Додаток: Копія листа до Мінюсту від 12.8.14 №86 на 1 аркуші в одному примірнику. (копія відсутня!)

За дорученням обласних організацій (осередків) ВГОІ «СЧУ»,

голова Чернігівської обласної організації
Всеукраїнської громадської організації
інвалідів  «Союз Чорнобиль України»                       підпис                    А.М. Лігун»

Центральна Рада ВГОІ «Союз Чорнобиль України» взяла інформацію А. Лігуна до відома і  доручила Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» поінформувати чорнобильську громадськість про позицію керівних органів ВГОІ «Союз Чорнобиль України» стосовно намагань деяких «діячів» зруйнувати цілісність і організаційну єдність найбільш масової і авторитетної громадської чорнобильської організації.

Нагадаємо, що 24 липня 2014 року позачергова ХV виборна конференція Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» прийняла підсумковий документ – «Основні завдання Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який було розміщено на сайті ВГОІ «Союз Чорнобиль України» 28 липня 2014 року.

Пунктом 1 зазначеного документу ставиться завдання «координувати зусилля і дії усіх чорнобильських громадських організацій з метою відстоювання законних прав та інтересів осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тобто, про «об’єднання зусиль» конференція прийняла рішення  вже місяць тому. Але А.Лігун  з компанією лише зараз прокинулися.

Визначилися делегати конференції і стосовно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», цитуємо пункт 4 – «Узгоджено з іншими громадськими чорнобильськими організаціями добиватися здійснення подальших кроків щодо поетапного відновлення дії у повному обсязі ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, що діяла до 2008 року, виконання судових рішень по пенсіях і компенсаціях ліквідаторам аварії на ЧАЕС, не допускаючи при цьому будь-якого дискримінаційного ставлення до чорнобильців певної категорії».

Звертаємо увагу на принципову відмінність у позиціях більшості делегатів і А.Лігуна. У рішенні конференції йдеться про ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції до 2008 року. Ця редакція встановлювала, зокрема, що розмір пенсії інвалідам-чорнобильцям не може бути нижчим 10, 8, 6 мінімальних пенсій за віком. Натомість, у листі А.Лігуна йдеться  про чинну редакцію зазначеної статті, яка не передбачає вказаної норми про 10, 8, 6 мінімумів. У цьому  легко переконатися, ознайомившись з текстом Закону на сайті Верховної Ради України. На наше переконання, позиція конференції більше відповідає інтересам інвалідів-чорнобильців.

Стосовно п. 3 листа  - радимо нашому колезі А.Лігуну ознайомитися із Статутом ВГОІ «Союз Чорнобиль України». Як лідер обласної організації, він зобов’язаний знати, що конференція є вищим керівним органом ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Центральна Рада підзвітна і підконтрольна конференції і у жодному  випадку не має повноважень «скасовувати» рішення конференції. До того ж, позачергова ХV виборна конференція Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» пройшла легітимно і у повній відповідності до Статуту ВГОІ «Союз Чорнобиль України». Нагадаємо, що на ній були зареєстровані 85 делегатів із 98 обраних. З об’єктивних причин не прибули делегати лише з АР Крим і Луганської області.

Стосовно погрози саморозпуску ВГОІ «Союз Чорнобиль України» мусимо зазначити, що для А.Лігуна і йому подібних інтереси чорнобильців вже давно на задньому плані, головне для них – це задоволення власних амбіцій. Тому просимо членів ВГОІ «Союз Чорнобиль України», усіх чорнобильців бути пильними, оскільки останнім часом на лідерство у чорнобильському русі претендують особи, які висувають явно авантюрні пропозиції: від скасування Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і до розпуску найавторитетнішої громадської організації чорнобильців, яка була одним з ініціаторів прийняття цього Закону. Якщо, не дай Боже, такі ідеї будуть реалізовані, про будь-який захист чорнобильців миттєво забудуть.

То ж єднаймося, шановні чорнобильці, заради захисту своїх законних прав.

З повагою,
Президія Центральної Ради 
ВГОІ«Союз Чорнобиль України» 

ДЖЕРЕЛО

1 коментар:

  1. 21 серпня зібралося збіговисько, що називає себе центральною радою на чолі з т. зв. президентом. А якби 24-го в залі залишились тільки прикормлені члени то все рівно вони вважали себе легітимними, тому що в касі куча бабла бюджетного а на інше їм наплювати. слава коритникам.

    ВідповістиВидалити