А вихід тільки один - це діалог

Те, що в ВГОІ "Союз Чорнобиль України" почалися відцентрові і руйнівні процеси, стає дедалі очевиднішим. Причиною цього в першу чергу послужило те, що впродовж тривалого часу вождізм, власні амбіції і вузькі інтереси окремих осіб, переважали над інтересами організації. 

Зрештою, все це призвело до того, що центральне керівництво цією організацією, як здебільшого і керівники місцевих осередків, втратили безпосередній зв'язок з рядовими чорнобильцями і перестали відповідати нагальним потребам останніх.

Все це говорить про те, що будь-який керівник, який би він не був хороший хлопець, повинен піти через відповідний час.

Наразі важко дати однозначну оцінку роботі покійного Юрія Борисовича Андреєва. Але треба визнати і те, що завдяки йому ВГОІ "Союз Чорнобиль України" була до недавнього часу дійсно серйозною громадською організацією і силою, з якою рахувалися і до якої прислухалися. Однак те, що відбувалося в останні роки, аж ніяк не на користь Ю. Андрєєва, а швидше за все - навпаки.

Однак пройшла епоха цього керівника. Зараз організація зіткнулася з викликами і проблеми, які необхідно вирішувати. Безсумнівно, що від їх вирішення, залежить і подальша доля цієї організації.

Пам'ятається, як перед проведенням позачергової виборної конференції ВГОІ "Союз Чорнобиль України" частина обласних організацій чітко заявила про свою незгоду з тим курсом, який за інерцією продовжувало вести центральне керівництво. Згодом і сам хід конференції продемонстрував, що поки що ніхто нікого не хоче чути.

Однак, як видається, продовження такого курсу може вести тільки виключно до руйнування ВГОІ "Союз Чорнобиль України", що, врешті-решт, розділить цю організацію на маленькі групки, які будуть ходити по кабінетах чиновників і доводити, що вони головніші і легітимніші.

Загалом, як бачиться - в такий випробувальний період, коли гряде тотальний наступ на права чорнобильців, будь-які спроби розхитувати човен під назвою ВГОІ "Союз Чорнобиль України" є нічим іншим, як безумством і спрямованим шкідництвом. Адже зрозуміло, що хто б що не говорив, але крім ВГОІ "Союз Чорнобиль України" сьогодні немає реальної всеукраїнської громадської чорнобильської організації, здатної мінімізувати соціальні втрати, які неминучі.

Буквально у вересні починається бюджетний процес. До нього мають приєднатися і громадські чорнобильські організації, щоб в результаті "реформ" остаточно не було вихолощено Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Але треба реально враховувати і те, що інші громадські чорнобильські організації, які юридично існують - це лише кімнатні гуртки, що складаються з кількох людей і нічого реально не здатні, ні продукувати, ні вирішувати.

Так, ВГОІ "Союз Чорнобиль України" вимагає змін, очищення і внутрішньо організаційних реформ. Однак це не означає, що цю організацію треба знищувати на догоду вузьким інтересам і амбіціям деяких осіб.

Який же вихід з цієї ситуації?

А вихід тільки один - це діалог, демократизація і проведення внутрішньо організаційних реформ.

Дійсно, сьогодні жорстко ставиться питання, що обрання президента цієї організації відбулося з порушенням статуту. Важко відповісти однозначно на це питання, оскільки за ці роки було створено багато каверз, що, врешті-решт, і стало причиною розшарування організації на окремі групи. Однак однозначно можна відповісти, що у разі перетягування каната - переможця навряд чи вдасться визначити.

Як видається, єдиним розумним кроком було б те, щоб новообраний президент Володимир Березін, став ініціатором змін і реформ в організації. Чому б йому не ініціювати створення робочої групи з представників усіх зацікавлених сторін, де б шляхом діалогу і дискусій підготувати проект змін до статуту організації та на підставі цих узгоджених напрацювань провести конференцію по затвердженню цих змін, а також за цими же змінами здійснити і оновлення керівних структур організації?

17 коментарів:

 1. СЧУ-это шобло шкурников подлежат люстрации

  ВідповістиВидалити
 2. До 2011 года. до предательства Андреевым штурма ВРУ, мы были все единны. Но когда он отрекся от черннобыльцев и потом подписал единолично Соглашение о сотрудничестве с ПР пред выборами и Меморандум и стал травить ликвидаторов. вместе с Тигипко то все пошло по сценарию разрушения Дело в том. что его в этом поддерживали все члены центрального совета и теперь им веры нет

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. спочатку треба провести детальну ревізію по розбазарюванню коштів організації за попередніх 5 років, особливо під час царювання "сімейки". а потім проводити консультації з коритниками андреєва.

   Видалити
 3. Андреев в последние 4 года --олицетворение КПУ и лично Сталина. Надо очистится СЧУ и осудить отношение к ликвидаторам совместно с Тигипко

  ВідповістиВидалити
 4. ВСЕ ПРИКОРМЫШИ ВЛАСТИ. ТАКЖЕ И ТЕ, КТО ПОДЫМАЮТ ВОПРОС О НЕЛЕГИТИМНОСТИ ВЫБОРОВ БЕРЕЗИНА. ГОДАМИ СОЗДАВАЛИ ЭТУ СИСТЕМУ В СЧУ, А СЕЙЧАС НЕДОВОЛЬНЫ. В ОТСТАВКУ ВСЕХ БЕЗ ИСКЛЮЧЕНИЯ ПРЕДСЕДАТЕЛЕЙ ОБЛОРГАНИЗАЦИЙ И ВЕСЬ ПРЕЗИДИУМ СЧУ С БЕРЕЗИНЫМ. ЗАПРЕТИТЬ ИМ БОЛЬШЕ ЗАНИМАТЬ ДОЛЖНОСТИ, ВОТ ЭТО И БУДЕТ ЛЮСТАРАЦИЯ. НАДО НОВЫХ ЛЮДЕЙ.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. А кто будет проводить люстрацию? Сами они и будут себя
   люстрировать. Правильно пишет Анонім24 серп. 2014 10:19:00. Такая ситуация в СЧУ, что без очищения и извинения перед ликвидаторами, эта организация не будет стоить ни чего. Еще боюсь, что они еще хуже сделают. Так что действия андреева осудить посмертно, а Тигипко на люстрацию. И подать должна обновленная СЧУ, центральное руководство обновленное. Это не жизнеспособное. Они еще и реанимировали экологическую партию,, будут идти на выборы Балотнашлось у Медведчука и КПУ. Так что торг еще продолжается.

   Видалити
 5. Понавыдумывали всяких организаций. Кому нужны они. Себе только гребут эти лодыри, а за нас никто не думает..

  ВідповістиВидалити
 6. Власть поимела ликвидаторов "партизан"и срочников по полной, эта категория людей не смогли защитить себя, свою честь,Бандити тыгипок,азаров,янукович устроили терор против людей которых по приказу бросили на борьбу с невидимым врагом.Военные которые сейчас воюют на востоке Украины надеюсь не дадут после войны втоптать себя в грязь.власть сегоднишней олигархии ни чем не лучше той что была.

  ВідповістиВидалити
 7. Ребта!Забудьте о пенсиях. Их уже никто повышать ие будет.Кто успел отхватить пока будут получать.Но это до тех пор пока все в конец обесценится.Сейчас все спишут на АТО.Вся эта возня с организациями натуральная болтавня.На ликвидаторах можно ставить крест и никакого закона больше не будет.Мы выполняли долг перед СССР, теперь есть новые герои.Для замыливания глаз будуть писать в пресе что отправили детей-чернобыльцев в санаторий, как и сейчас пишут в СМИ.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. ТЫ СУЧЁНОК ПРАВОКАТОР. МАКСИМАЛКУ ПОЛУЧАЕШ И БУБНИШ ЧТО НЕЛЬЗЯ НЕ ЧЕГО СДЕЛАТЬ. ВСЁ МОЖНО СДЕЛАТЬ ЕСЛИ ПРИЕХАТЬ НЕ 100 А ХОТЯ БЫ 1000.

   Видалити
  2. Генадий Сумы25 серп. 2014 р., 07:38:00

   Братаны Не надо никого обзывать Просто надо дружно действительнот подготовится и выйти в начале ноября и показать. что мы еще живы и не сдаемся. А то логически не правильно, что за 1-3 дня и пенсия максимальная. Надо думать, а АТО не помеха, это только отвлекающие маневр Есчли выйдем. то покажем пример и АТОвцам, чтоб знали, что их ждет. Только мы сами виноваты Лидеров затюкали и сейчас не хтот не захочет организовывать нас А на СЧУ надо поставить крест. Они будут грести под себя, хотя их "благие" намерения, будут маскувтся под льготы для всех.

   Видалити
  3. А почему в ноябре..?Давайте сейчас организовываться а там решим когда.

   Видалити
  4. ВОТ ИМЕННО ПОЧЕМУ В НОЯБРЕ. НАДО СРОЧНО ТОЛЬКО СЕГОДНЯ ДЕЙСТВОВАТЬ. МЫ ПРОСТО ДАРИМ ИМ ВРЕМЯ. ВОТ И НАЧИНАТЬ С ПЕРВОГО СЕНТЯБРЯ.

   Видалити
 8. Запретить СЧУ, ВОВЧ, Партию Регионов и КПУ.!

  ВідповістиВидалити
 9. А точно Давайте пусть автор сайта организовывает. Грамотный ликвидатор. Как это предложение? Понятно что хочется все быстро Но как сказал один персонаж" Только кошки быстро родятся" На этим надо серьезно поразмышлять А то власть думает, что ей все можно и все с рук сойдет. Надо Денисовой просто уведомить, что акции продолжатся а то отписки уже всем отправляет уже всенм одинаковые,

  ВідповістиВидалити
 10. Шура Кривой Рог25 серп. 2014 р., 17:59:00

  Да ни когда Березин не будет проводить реформы. Как вы пишите Володимир Березін, став ініціатором змін і реформ в організації. Чому б йому не ініціювати створення робочої групи з представників усіх зацікавлених сторін, де б шляхом діалогу і дискусій підготувати проект змін до статуту організації та на підставі цих узгоджених напрацювань провести конференцію по затвердженню цих змін, а також за цими же змінами здійснити і оновлення керівних структур організації? Он все равно раритет и ему пора уже подумать о внуках а не бабло зарабатывать тем более, что он виновен в аварии. косвенно конечно. Но все же вина их несомненна. И тем более, что СЧУ создавалась. как организация защищающая стианционщиков. и именно ИТР рабочие станции получают пенсию 2800 гр. по второй группе. Поэтому. условие, Рефрмы в СЧУ быстро и качественно Устав. обязанности вице-президентов и ни одного материала без расмотрения на президиуме Это сайт орранизации а не личный президента СЧУ и еще Менять надо президент на председатель.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Аноним Киев26 серп. 2014 р., 06:43:00

   Захотели быстрых реформ Вы что о...... и ? да это кормушка для них, как манна небесная.
   они еще покажут вам. Бухают с Подорожным постоянно. раза три видел возле филармонии.А если серьезно, то уже нет восприятия честности у этой организации.

   Видалити