Скорочення фінансування не зачіпатиме чорнобильців

Міністр фінансів Олександр Шлапак висловив сподівання, що 31 липня законопроекти щодо змін до податкового законодавства та секвестру бюджету будуть прийняті у парламенті. Про це він заявив у прямому ефірі «Еспресо ТВ» 28 липня у програмі «Вечір з Миколою Княжицьким». Тема програми стосувалася державного бюджету, впливу політичної ситуації в країні на його наповнення та економіку країни загалом.

Олександр Шлапак зазначив, що є нагальна потреба у коштах не лише на проведення військових операцій, а й на відновлення інфраструктури визволених від терористів територій: «Сьогодні ми звільняємо території із зруйнованою інфраструктурою, у не придатному до життя стані. Ми хочемо допомогти людям повернутися туди, дати можливість діткам піти до школи 1-го вересня. Тобто потрібні кошти для повернення до життя цих територій».

На сьогодні остаточних розрахунків коштів необхідних для відновлення  територій немає, зазначає Міністр. Питання щодо суми дискусійне, оскільки бралися перші цифри по Слов’янську і Краматорську. Крім того, необхідно також враховувати кошти на створення належних умов проживання тих, хто залишив Крим та Донбас.

«Я запевняю, якби не ця агресія, яку ми маємо сьогодні, бюджет, прийнятий 27 березня, був би абсолютно збалансований і дозволяв би нам нормально жити і працювати далі, - пояснює Олександр Шлапак необхідність прийняття змін до законодавства. - Ми не думали, що таку колосальну руїну залишать після себе терористи на сході України. І те, що ми до кінця цього року, за нашими підрахунками, під якими я готовий підписатися, втратимо величезні кошти податків і доходів із Донбасу, а також з економіки, яка з ним пов’язана – це теж абсолютно прості істини».

Як пояснив Міністр фінансів, пропозиції щодо зменшення надбавок працівникам органів державної влади ніяким чином не стосуються вчителів та лікарів. Скорочення фінансування не зачіпатиме і соціальні сфери такі як інваліди, діти, чорнобильці тощо. В бюджеті це фінансування залишилося.

Разом з тим особливу увагу Олександр Шлапак звернув на податкову частину: «Нам вже давно потрібно змусити поділитися ресурсами тих, хто експлуатує українські надра, хто видобуває український газ, нафту, руду. І ми поставили значно вищі показники ренти ніж ті, які вони платять зараз. Сьогодні ті, хто добуває газ  і продає його для промисловості, має рентабельність від 700 до 1000%. Ми запропонуємо їм: залишіть собі 300% і розвивайтеся далі, але 400% віддайте, будь ласка, в бюджет. Вони сьогодні необхідні державі. При чому не тільки для війни. Ви їх не повинні брати собі, так не робиться ні в Росії, ні в інших кранах, які багаті корисними копалинами.  І тому це треба зробити».

1 коментар:

  1. давно пора потрогать за вымя бандоолигархов и других хитросделанных богатеньких буратино.

    ВідповістиВидалити