Про власні права варто знати більше

25 липня до квартири лежачої вишнівчанки Парасковії Голубенко завітали представники організації Союз Чорнобиль України та міської влади з приємною новиною. Вони принесли жінці документи, що свідчать про збільшення її пенсійного забезпечення.

Щороку до річниці Чорнобильської катастрофи члени ВГОІ Союз Чорнобиль України в Київській області звертаються до приватних підприємців, народних депутатів з проханням надати благодійну допомогу лежачим інвалідам. Восени народний депутат Руслан Сольвар надав благодійні кошти інвалідам, по тисячі гривень кожному, загалом п’ять тисяч грн.

Під час передачі коштів лежачому інваліду Парасковії Голубенко голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів союз Чорнобиль України в Київській області Іван Дерда випадково дізнався про те, що вишнівчанка отримує пенсійне забезпечення менше ніж мала би.

«У ході розмови я дізнався, що Парасковія Макарівна не оформила собі належну пенсію, - розповів Іван Дерда. - Проте вона мала всі підстави для більшої суми пенсійного забезпечення». Зі свого боку Іван Іванович проконсультував онука бабусі: які саме документи їм треба зібрати, куди їх подавати та до кого звертатися.

Майже два місяці пішло на збір потрібної документації. Станом на 25 липня вже було оформлено експертний висновок, який свідчить про встановлення причинного зв’язку хвороб, що призвели до інвалідності з дією іонізуючого випромінювання та шкідливих чинників внаслідок аварії на ЧАЕС. З огляду на цей висновок Парасковія Макарівна має отримувати 285 відсотків прожиткового мінімуму.


Немає коментарів:

Дописати коментар